O společnosti

Vážení zákazníci, partneři,

dovolte nám, abychom Vás velmi stručně seznámili s programem výrobků a služeb naší firmy ITECO ABUS.

Společnost zajišťuje kompletní dodávky po předání a schválení jeřábu.
Naším produktem jsou jeřáby a zdvihací technika.

Od roku 1992, kdy společnost ITECO s.r.o. vznikla, trváme na těchto pevných zásadách:

  • co nejpřesněji vyhovět požadavku zákazníka

  • udržet vysokou technickou úroveň a kvalitu za přijatelnou cenu

  • zkrátit na minimum dodací lhůty

  • a zajistit rychlý a kvalitní servis

Společnost ITECO od roku 1999 zastupuje na českém a slovenském trhu německou firmu ABUS a zároveň přebírá kompletní servis jeřábů ABUS na tomto území. Program ABUS je naši současnou prioritou.

Společnost ITECO je držitelem certifikátu ISO 9001 , držitelem oprávnění ITI - Institutu technické inspekce - pro výrobu, montáž, generální opravy, rekonstrukce, revize a revizní zkoušky vyhrazených zdvihacích zařízení a je členem AZZ - Asociace odborných pracovníků zdvihacích zařízení.

Podrobnější popis najdete v odkazu : Více o nás

Více o nás

Firma ITECO s.r.o. vznikla v roce 1992 a brzy se prosadila na trhu jeřábů a zdvihací techniky

Vedení společnosti sází především na technickou úroveň, kvalitu, krátké dodací lhůty a spolehlivý servis. Spokojení zákazníci již řadu let dosvědčují, že tato volba je správná.

Naší současnou prioritou je prodej standardních jeřábu ABUS na území České a Slovenské Republiky. Tomuto produktu podřizujeme jak marketing, tak vnitřní organizaci společnosti. Jednotlivé produkty mají svoje vyškolené specialisty, kteří velmi dobře znají svůj program a dovedou jednotlivé aplikace uvést do reálné nabídky obsahující dodávku, montáž a zabudování do stavby. Nabídku lze v případě zájmu jednoduše objednat. Orealizaci se postarají manažeři projektů. Je to tým velmi zkušených inženýrů s dlouholetou praxí.

Obě strany – jak ITECO (jako zástupce firmy ABUS pro Českou a Slovenskou republiku), tak mateřský závod ABUS Gummersbach, máme na dalším rozvoji spolupráce maximální společný zájem. Dlouholetá spolupráce je postavená na vzájemné podpoře, technické a obchodní důvěře obou stran.

S kvalitou produktů ABUS se již seznámila celá řada našich domácích firem a vzhledem k tomu, že se k nám opakovaně vrací, lze to považovat za důkaz spolehlivosti a kvality. Vše souvisí s kvalitní technickou průpravou našich zaměstnanců a na jejich oborném úsudku .

Z důvodu již řečeného bych se tedy stručně zmínil o našich společných produktech ABUS. Jedná se zejména o mostové jeřáby jenonosníkové ELV, ELK, ELS a dvounosníkové ZLK do maximální nosnosti 120t. Dále jsou zde podvěsné jeřáby DLVM a EDL. Pak alternativní speciálnější aplikace konzolových pojízdných jeřábů EWL a poloportálových jeřábů EHPK. Zejména poslední dva typy jsou vhodné pro dvouúrovňové zajeřábování haly.

Dalším produktem jsou podvěsné HB systémy ABUS. Jsou to stavebnicová řešení pro lehkou manipulaci (do 2 000kg) vhodná k přímému zavěšení na vazníky haly a podobně. Vždy je nutno aby projektant haly s takovým přitížením počítal. Možností je zde mnoho a jejich obchodní názvy nemá smysl vyjmenovávat, kdo má zájem je možno se na celý program podívat na našich webových stánkách .

Dalším významným a žádaným produktem jsou sloupové otočné jeřáby a nástěnné otočné jeřáby. Jsou opět v mnoha konfiguracích nosností až do 6,3t. Ucelený program opět k dispozici na našem webu.

Jako doplňkový program je prodej lehkých portálových LPK jeřábů s nosností do 2t, dále kladkostrojů řetězových a lanových, komponentů ABUS - jako pojezdové bloky, radiové dálkové ovladače, trolejová vedení a podobně.

V oblasti speciálních aplikací jsou naše aktivity směřovány pouze na vybrané stálé zákazníky kde je navázaná dlouholetá spolupráce. Jako jednoho z nich bych zmínil finskou firmu Galvatek. S využitím komponetů ABUS (popřípadě i jiných renomovaných výrobců) jsme schopni sestavit i jiné zakázkové aplikace nad rámec běžných standardů. Jako příklad můžeme uvést magnetové jeřáby, kde se kloubí standardní produkce ABUS spolu s těmito zakázkovými aplikacemi.


Nedílnou součástí našich služeb jsou i modernizace a různé „retrofity“ dle požadavků zákazníků na již provozovaných jeřábech ABUS. Mezi nejčastější lze vyjmenovat doplňování jeřábových koček, zvyšování nosností, změny rozpětí a následné přemístění, doplnění vah, doplnění radiových dálkových ovládání, řešení kolizních stavů s jinými stroji a podobně. Nutno říci že se jedná typově o nejnáročnější úlohy. Produktový specialista se věnuje výhradně této práci a společně s výrobcem posuzuje jednotlivé případy. Nestačí skončit u jeřábu, ale je nutno posoudit i dimenze souvisejících prvků jako troleje, jeřábové dráhy atd.. V případě prošlých životností zdvihových jednotek se postaráme o jejich generální opravu nebo výměnu.

S výše uvedeným jsme upravili i „tvář“ naší automobilové flotily, se kterou se mohou naši zákaznicí potkávat. Vzhledem k tomu, že zákazník nejezdí k nám, ale my k němu je to nedílná součást naší práce a image.


Zjednodušeně řečeno lze říci, že náš výrobní závod je v Německu v Gummersbachu. V roce 2011 rozšířil ABUS výrobu v nově postavené hale o rozloze 15.000m2. Kapacitní možnosti jsou v úrovni 5000 ks mostových jeřábů za rok. Obdobné kapacity jsou připraveny i pro ostatní produkty .

V roce 2016 pak ABUS otevřel předváděcí showroom na ploše 1600 m2. Jedná se o kompletní zcela reálný pohled do programu technologií ABUS, jakož i vzrušující náhled do reálných pracovních situací. Je to unikátní architektonická stavba sloužící jak zákazníkům tak ke školícím účelům .


 

Snažíme se co nejpřesněji vyhovět vašim požadavkům.

Dodací lhůty zkracujeme na minimum.

Blesková dodávka náhradních dílů.

Zajišťujeme rychlý a kvalitní servis.